Monitoring – instalacje kamer CCTV, IP

Nasz firma specjalizuje się w doradztwie, projektowaniu oraz realizacji nowoczesnych systemów telewizji dozorowej (CCTV IP), bazujących na sieciach komputerowych IP, zaawansowanych kamerach IP oraz rejestratorach sieciowych NVR (ang. Network Video Recorder). 

Wdrażamy rozwiązania służące zarówno do nadzoru wideo posesji prywatnych, jak i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw. Swoją działalnością obejmujemy nie tylko teren miasta Szczecin, ale także całe województwo Zachodniopomorskie.

Zajmujemy się dystrybucją kamer IP wielu renomowanych producentów (m.in.: Axis, ACTi, GeoVision, Sony, Samsung), dzięki czemu mamy dostęp do bardzo szerokiej gamy rozwiązań technologicznych, pozwalających na odpowiednie dostosowanie tworzonej instalacji CCTV do wymagań uzytkownika oraz do charakteru chronionego obiektu lub kompleksu obiektów.

Wszystkie systemy CCTV IP wykonujemy w oparciu o profesjonalne produkty CCTV IP, zapewniające niezawodność, skalowalność oraz wysoką skuteczność działania tego typu instalacji. Dzięki bogatej wiedzy technicznej z zakresu teleinformatyki i sieci komputerowych oferowane przez nas instalacje CCTV IP cechują się niezawodną i szybką transmisją strumieni video z kamer IP do serwerów lub rejestratorów NVR, nawet gdy są to instalacje składające się z dużej ilości kamer. Indywidualne podejście do każdego projektu, wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe wyszkolona kadra pracowników.

Montaż kamer oraz instalacje standardowych i profesjonalnych systemów monitoringu TV to jedna ze specjalności naszej firmy. Wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowani instalatorzy, bogate zaplecze techniczne to gwarancja usług najwyższej jakości.

Monitoring TV/CCTV to systemy przekazu wizji z określonego obszaru lub pomieszczeń. To zamknięty system obserwacyjny do nadzoru terenu i obiektów w celu poprawienia bezpieczeństwa chronionych stref. Podgląd z kamer udostępniony jest zazwyczaj stanowiskom ochrony lub osobom do tego upoważnionym. Telewizja dozorowa to doskonały sposób na ochronę Twojego osiedla, bloku, biura, domu lub sklepu. Instalując system monitoringu unikniesz aktów wandalizmu, z czym wiążą się wydatki na remonty, oraz potencjalnie niebezpiecznych zachowań w Twoim otoczeniu.

Świadczone przez nas usługi z zakresu instalacji monitoringu TV/CCTV nie ograniczają się jedynie do projektowania i budowy systemów, to także kompleksowa obsługa w zakresie modernizacji, napraw i konserwacji urządzeń.

 

Dla kogo polecamy  monitoring CCTV?

Monitoring zwany też telewizją przemysłową lub CCTV (skrót od angielskiego Closed Circuit TeleVision czyli w dosłownym tłumaczeniu telewizja o zamkniętym obwodzie) jest to system przekazywania obrazu czasami w połączeniu z dźwiękiem z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (czyli telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Podgląd z kamer jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania niebezpiecznego zachowania. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez ‚monitoring video’ lub ‚monitoring CCTV’, co skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę, o którym mówi.

Częstym pytaniem, które pojawia się w dobie ogólnej dostępności (technologicznej jak i cenowej) monitoringu CCTV jest pytanie: kto może lub powinien instalować systemy monitoringu CCTV.

Skupmy się na najczęstszych klientach, którzy kupują w naszym sklepie z zestawami monitoringu CCTV. Da nam to obraz, kto wybiera takie zestawy.

 • Prywatne gospodarstwa domowe – można stwierdzić, że na miejsce pierwsze trafiają właściciele domów jednorodzinnych.
  Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej kupują zestawy monitoringu CCTV aby podnieść bezpieczeństwo swojego domu.
  Jako społeczeństwo bogacimy się. W naszych domach coraz częściej pojawiają się drogie telewizory, zestawy stereo, zestawy kina domowego, konsole, drogi sprzęt RTV i AGD. Posiadamy w domu gotówkę i biżuterie. W garażach i przydomowych warsztatach trzymamy drogie narzędzie.
  Właściciele domów zdają sobie sprawę z posiadanego majątku. Wiedzą doskonale, że kilkugodzinna nieobecność podczas której nastąpi włamanie, może przynieść straty sięgające dziesiątek tysięcy złotych.
  Złodziejowi wystarczy kwadrans i niewielka furgonetka, czy też większe kombi. Dlatego też zestawy do monitoringu, które w chwili obecnej są na kieszeń każdego, stają się tak popularne.
 • Małe i średnie firmy – na drugim miejscu znajdują się właściciele małych i średnich firm. W przeciwieństwie do gospodarstw domowych, właściciele małych i średnich firm kładą nacisk na monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.
  Monitoring wnętrza zakładu sprawia, że właściciel firmy ma kontrolę nad pracownikami i osobami przebywającymi wewnątrz zakładu pracy. Z jednej strony może kontrolować zachowanie pracowników i ich podejście do pracy, z drugiej strony może ustrzec się przed kradzieżami w zakładzie pracy. Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, w których pracownik okrada swojego pracodawcę z narzędzi i surowców.
  Jeśli natomiast chodzi o monitoring zewnętrzny firmy, spełnia on taką samą rolę jak w przypadku monitoringu domu – ma zapewnić ochronę przed włamaniami.

Systemy alarmowe

Poczuj się bezpieczniej mając sprawny i dobrze funkcjonujący system alarmowy.

Systemy alarmowe wykonujemy w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Wszystkie systemy wykonujemy w klasie C (profesjonalnej) oraz S (specjalnej). Urządzenia dobieramy do możliwości i potrzeb użytkownika (Inwestora), rangi obiektu a także jego wielkości.Tylko dobrze zaprojektowany system i odpowiednio zainstalowany (zgodnie z normami) da nam gwarancję sprawnej funkcjonalności na długie lata.

Zamawiając u nas System alarmowy otrzymujesz:

 • darmowe doradztwo
 • optymalizacja kosztów
 • projekt rozmieszczenia elementów
 • profesjonalnie wykonana instalacja
 • prostota obsługi
 • pełne przeszkolenie w zakresie obsługi systemu alarmowego
 • możliwość podłaczenia pod monitoring
 • instrukcja użytkownika
 • serwis i konserwacja systemu

 

Podstawowe elementy systemu alarmowego:

Centrala alarmowa – to główny element systemu alarmowego, poszczególne wersje różnią się ilością wejść, wyjść, możliwościami rozbudowy, ilością stref, a także wielkością wewnętrznej pamięci zdarzeń. Obecne systemy alarmowe programuje się głównie poprzez odpowiednie aplikacje – programy zarówno lokalnie jak i zdalnie porzez sieć komputerową.

Manipulator

 • Manipulator LCD – komunikaty tekstowe na ekranie LCD ułatwiają obsługę całego systemu, manipulatory LCD występują w wersji z niebieskim lub zielonym podświetleniem, w wersji z zabezpieczającą klapką ochronną lub bez.
 • Manipulator LED – komunikaty wyświetlaja się za pomocą wbudowanych diod, obecne systemy Integra Satel wymagają co najmniej jednego manipulatora LCD w systemie

Czujki

 • Czujki ruchu PIR - czujki reagujące na czynnik cieplny i wykrywający różnicę temperatur w stosunku do otoczenia
 • Czujki ruchu PIR/MW – czujka dualna, czynnik cieplny oraz czynnik mikrofalowy
 • Czujku stłuczeniowe – zabezpieczenia na wypadek wybicia szyby
 • Kontaktrony – czujniki otwarcia/zamknięcia okien, drzwi, bram garażowych
 • Czujki wibracyjne
 • Czujki zalania
 • Czujki gazu, dymu, czadu